Mācību programma ''Atrodi Savu Aizraušanos'' palīdz jebkura vecuma cilvēkam saprast savas patiesās intereses darba jomā un iezīmēt ceļu jauna darba atrašanā, izveidošanā vai esošās darba situācijas uzlabošanā. 


Lūk, ko par lekciju sava nākotnes darba virziena atrašanā saka dalībnieki no Ogres 1.vidusskolas  2023.gadā:

Uzzināju, ka vajag ļaut sev fantazēt, un tad sākt likt savas fantāzijas pa plauktiņiem, un tad kaut ko izmēģināt dzīvē, vai tas tiešām patīk. Sākšu šo darīt.

Paldies, ļoti noderīgi domājot par profesijas izvēli. Patika lektora aicinājums neierobežot sevi tikai ar pašlaik esošajām profesijām, bet vairāk tieši koncentrēties uz sevi, uzdot sev jautājumus.

Manā galvā tagad vārdam Flovi būs jauna nozīme - mēģināšu piefiksēt visu, kas ļauj man būt Flovā. Pirmkārt, cik sapratu, tas palīdzēs iegūt vairāk prieka. Otrkārt, likt aizdomāties, kā es savus Flovus varu pārvērst naudā.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tukuma novada 12. klašu audzēkņu atsauksmes par ''Atrodi savu aizraušanos'' mācībām ''Karjeras dienu'' ietvaros 2022.gadā, atbildot uz jautājumu, kas no mācībām noderēs un kas tiks izmantots turpmāk:

''Flowi bija ļoti noderīgi, tagad zinu ko darīt, lai izprastu sevi vairāk. Turpināšu pierakstīt lietas, kas mani interesē''.

''Palīdzēja saprast kā analizēt savas spējas un labās puses, lai saprastu par ko iet tālāk mācīties. Kā arī to, ka nevajag nekad padoties un viens no galvenajiem faktoriem ir apkārtējie cilvēki''. 

''Dīvaina interese arī var radīt tev profesiju. Ja tev patīk sava profesija un ko tu dari, tad būsi pozitīvāks cilvēks. Komunikācijas prasmes noder jebkurā profesijā''

''Novērtēt un vairāk pievērts uzmanību savām interesēm, nebaidīties par to runāt un izvērtēt sev vēlamos mērķus''.

''Nevajag ietekmēties no citu cilvēku viedokļa, lai cik traka nebūtu ideja, ar to ir jādalās, nebaidoties, ko padomās citi''. 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Lūk, ko par mācību programmu saka dalībnieki, kuri piedalījās mācībās 2020.gadā:

Klinta: Galvenā atziņa - cik tomēr liels spēks ir niansēs un mazajos solīšos. Nenovērtēt par zemu mazās darbības, izmaiņas, jo tajās ir liels spēks ilgtermiņā. Noteikti  lielāku uzmanību dzīvē pievērsīšu, lai biežāk izmantotu metodi ''Jā un'', vairāk ikdienā centīšos novērtēt priekametru, un neazimirst piešķirt balvas sev par aunajiem ieradumiem. Ak, jā un vēl patika spēles ritms, ka līdz nākamajai dienai obligāti ir jāizpilda uzdevums, šo izmantošu arī turpmāk, ka katru dienu ir jāpaveic kāds mazs, bet svarīgs solis, lai virzītos uz priekšu. Paldies par lielisko spēli!

Elīna: Paldies! Ļoti patika pieredze. Ir kļuvis skaidrāks virziens, kuru esmu vēlējusies arī līdz šim vairāk izpētīt, bet tagad kaut kā ir stabilāka sajūta, ka tiešām gribu.... Ir arī sajūta, ka ir vēl iespējas un varianti, kuri nav līdz galam noformulējušies. Tas arī iinteresanti, jo viss turpinās. Ļoti patika pētīt Flowus, izskatīt detalizēti. Atvērās līdz šim neapzināti aspekti un nainases, arī sajūta, ka šīs lietas it kā vairāk ieķermeņojās. Noteikti izmantošu ''Jā un''... Esmu pateicīga par jaunajiem draugiem (čomiņiem:))!

Alise: Pēc spēles turēšu fokusu uz patieso mērķi, kas balstīts uz maniem flowiem. Netērēšu enerģiju uz citu mērķu kalšanu, lai piepildītu kāda cita ieceres vai sacenšoties ar citiem, bet gan virzīšos uz to, ko pati vēlos. Mans virziens ir diezgan skaidri iezīmējies un nemainās arī 15 gadu plānā. Tas nenozīmē, ka nebūs citu aizraušanos, bet es apzinos, ka racionāli sadalīšu savu laiku, uzmanību, enerģiju utt. Katru jaunu ideju analizēšu caur flowu prizmu un caur pozitīvo ''Jā un''. Milzīgs paldies par jūsu komandas darbu, vēlmi padarīt pasauli labāku un prieku dalīties savās zināšanās!

Anda:  Arī es gribēju pateikt paldies par spēli. Esmu pret online un man nepatīk spēles, bet te es absolūti aizrāvos un ļāvos azartam! Bija ļoti interesanti katru dienu gaidīt jaunos uzdevumus, forši domāt katru dienu un klausīties lieliskos video ierakstus. Paldies par grāmatu sarakstu!! Tā būs mana dāvana sev, kāda no šīm grāmatām. Domāju sākšu ar Flow pasūtīšanu:). 

Solvita: Nedrīkst baidīties! Vienmēr šķiet, ka ''kaimiņam zāle ir zaļāka'', kāds ir gudrāks, zinošāks, pieredzes bagātāks, piemērotāks, izveicīgāks un spējīgāks...., bet visi jau mēs plus mīnus esam vienādi, tik katram sava vieta zem saulītes! Kurš meklē, tas atrod! Tas, ko es noteikti paturēšu prātā, ka vienmēr ir jābūt plānam - ikdienā, svētkos, atpūtā, darbā un dzīvē. Ja ir mērķis, tad būs arī rīcības plāns!

Lauma: Paldies visiem šīs spēles veidotājiem - tiešām ļoti daudz vērtīgas informācijas! Mana atziņa, ka ceļš = flow + jēgpilnība. Tā ir ideālā proporcija starp sevi, savām vajadzībām un pasauli. Ja uz šīs proporcijas būvē savu dzīvi, tad vilšanās iespējas ir visai minimālas.

Teiksma: Manas vērtīgākās atziņas ir tās, ka ir tik svarīgi visu laiku sekot savai pašsajūtai. Un, lai kāds slinkums būtu ķerties pie savas pašsajūtas uzlabošanas, tas ir jādara, jo tas ļoti daudz ko maina. Jo stress ātri vien rada slimošanu. Šī mūžīgi bijusi problēma, kuras saistību nebiju apzinājusies. Ņemšu līdzi arī atziņu, ka nevajag neko ieviest uzreiz, bet pamazām, plus ieplānot arī uzreiz kādas balvas sev, ieplānot vairāk mieriņa. Šī tiešām ir vērtīga atklāsme. Paldies!

Mikus: Oi, atziņu te noteikti ir dikti daudz, bet galvenā tomēr ir ''Jā un'', kā arī 15 gadu plānošanas piramīda - viss ir sasniedzams. Ehh, pat skumīgi, ka viss šis beigsies, tik daudz ko iemācījos, uzzināju un iesāku izzināt sevi. Šī spēle bija tieši perfektā manā dzīves posmā, tā ka esmu dubultpriecīgs par šo iespēju. Paldies spēles veidotājiem!:)

Solvita: Jūs esat lieli malači, ka ko tādu sarūpējāt. Interesanti un ļoti noderīgi, īpaši šajā izolācijas brīdī, kad ir nepieciešama kaut virtuāla pulcēšanās un sabiedrība. 

Sabīne:  Sveiciens, ''Cilvēkam''  komanda! Paldies par darbu,ko darāt - ļoti, ļoti vērtīgi. Aizrautība spēlē ir lielāka, nekā gaidīju.

Santa: Mēs esam tik dažādi - mūsu mērķi, dažādi skatījumi uz lietām. Ieguvu daudz jaunas idejas no citiem dalībniekiem un paraudzījos uz lietām no cita skatu punkta. Paldies par to!

Aigars: Priekš manis ļoti vērtīga spēle. Ir daudz vērtīgi padomi un instrumenti ar ko darboties. Pozitīvu un līdzīgi domājošu cilvēku kompānija, kas viens otru atbalsta un motivē. Lieliski!:)

Agnese: Atziņu ir daudz, tāpat kā arī labu vārdu par šo spēli. Pirmkārt, paldies man pašai, ka esmu šeit un vēl lielāks paldies visai komandai! Turpinot ar atziņām, man ļoti patika, ka atbildēt nepareizi šeit nebija iespējams, katram ir savs stāsts, pārdomas, atziņas, dialogs ar citiem un galvenais ar sevi. Esmu nonākusi tuvāk tam, kas es esmu un ko gribu. Man patīk sevis izzināšana un analīze. Domāju, ka turpmāk un vienmēr man nāks līdzi vārds ''Flows''- tas noteikti palīdzēs atrast jēgu un noturēt foksusu.